Каргин: Parex banka стал элементом предвыборной кампании (20)

фото

Экономика | 16 июня 2010 года, 16:47

Parex banka стал элементом предвыборной кампании, сообщил бывший совладелец Parex banka Валерий Каргин.

По его словам, в прессе снова появляются спекуляции о том, что поправки к Закону о кредитных учреждениях выгодны только бывшим владельцам Parex banka.

Каргин считает, что такие спекуляции не имеют никаких оснований. Он указал на то, что Parex banka стал элементом предвыборной кампании – отдельные политики пытаются увеличить свою популярность в глазах избирателей и свалить вину за ситуацию в стране на Parex banka.

"Хочу отметить, что экономический и финансовый кризис в Латвии наступил бы, независимо от ситуации в Parex banka. Скорее наоборот, Parex banka одним из первых прочувствовал последствия кризиса", - сказал он.

"У Parex banka не было поддержки материнского зарубежного банка", - отметил Каргин.

Бывший глава банка уверен в том, что поправки к Закону о кредитных учреждениях могли предотвратить попытки доведения любой части банка до неплатежеспособности.

Комментарии 20
resnais runcis8 лет назад
Ieguvēji uz budžeta rēķina

No bankas pārņemšanas tiešie ieguvēji bija tās akcionāri, nevis Latvijas valsts. Uz budžeta rēķina Karginam un Krasovickim bija iespēja sakārtot savas saistības pret noguldītājiem, atrisināt problēmas ar sindicēto kredītu atdošanu. Pēc noguldījuma līguma parakstīšanas Karginam un Krasovickim praktiski nav nekādu saistību pret valsti, ja atklātos.

Kargins, Krasovickis un viņa radinieki bankā saglabājuši deviņus depozītnoguldījumus, kas viņiem ik mēnesi dod 380 tūkstošus latu lielu peļņu, viņiem arī nebija jāšķiras no piederošajām villām un mašīnām.
resnais runcis8 лет назад
10.novembrī līgums tiek parakstīts un abi bijušie īpašnieki paliek "Parex bankas" valdē. Tas darīts tāpēc, ka tikai abiem bijušajiem akcionāriem esot zināšanas kā strādāt ar bankas lielākajiem ieguldītājiem. Šie bankas klienti-nerezidenti ir iekļauti starptautiskajos aizdomīgo klientu sarakstos un apsūdzēti krāpnieciskās finanšu darbībās. Tomēr, kā liecina notiekošais, naudas aizplūšana turpinās, pēc valsts ienākšanas bankā tieši nerezidenti ir tie, kas izņem savu naudu.

Pēc bankas pārņemšanas valsts "Parex bankā" ieguldīja 673,916 miljonus latu. Divi noguldījumi bankā tika ielikti pirms bankai ierobežo naudas izņemšanu no bankas. Nerezidentu virzienā aizplūda 403 miljoniem Latvijas budžeta naudas.
resnais runcis8 лет назад
Laikā no 8. līdz 22. novembrim no bankas aizplūda 457 miljoni latu. Finanšu kapitāla un tirgus uzraudzības komisija atkartoti lūdza uzlikt bankai ierobežojumus, bet ministru kabinets to atkal nedarīja. 1.decembrī, kad tikai pēc trešā aicinājuma valdība ierobežoja darījumus, no bankas bija aizplūdis nedaudz vairāk par miljardu latu - 1 003 483 810 lati.

Uzmanības vērts ir fakts, ka 8.novembra sēdē apstiprinātais Ieguldījuma līgums starp valsti un Parex akcionāriem atšķirās no 4.novembra sēdē lemtā. No līgumā pazuduši Karginam un Krasovickim nelabvēlīgi punkti - līgums vairs neprasa Karginam un Krasovckim visus savus depozītus ieguldīt bankas pamatkapitālā, BNS. Abi bijušie īpašnieki iegulda tikai pa 14 miljoniem latu katrs. Līgums vairs neuzstāj, ka bankā būtu jāiegulda arī cita manta, kas abiem īpašniekiem pieder tieši vai netieši. Līgums neatceļ īpaši labvēlīgos depozītu noguldījuma procentus, kas noslēgti ar akcionāriem un viņu ģimenes locekļiem. Vēl 4.novembrī tāda prasība līguma projektā bija, vēsta.