Депутат: ядро Конституции - это что-то эзотерическое (ВИДЕО) (1)

фото

Экономика | 20 января 2012 года, 08:48

Депутат Сейма, юрист Андрей Элксниньш считает, что придуманный правящими партиями термин "ядро Конституции" относится не к юриспруденции, а к эзотерике. Об этом он сказал в интервью программе "Вопрос с пристрастием" на телеканале PRO100TV.

"Ядро Конституции - термин который часто используют политики - не является юридическим понятием. Это что-то из области эзотерики", - сказал Элксниньш.

По его словам, правящие партии лукавят, когда утверждают, что в состав так называемого "ядра Конституции" входит пункт о латышском языке как единственном государственном.

"Латышский язык в нашей Конституции появился в 1998 году. В Конституции принятой в 1922 году его не было. В ядро Конституции, если мы уж используем этот термин, входили следующие пункты: власть принадлежит народу, Латвия является демократическим государством, парламентской республикой. Также в это ядро входила 77-я статья о том, что люди имеют право высказываться по этим вопросам в рамках народного голосования...", - cказал Элксниньш.

По его мнению, если Конституционный суд отменит проведение референдума, то это станет политическим, а не юридическим решением.

Комментарии 1
qq6 лет назад
Kamēr tauta dzīvos nacionālos strīdos un dalīsies uz latviešiem un krieviem - nekas labs nebūs. Valstij ir nepieciešama tautas apvienošana, bet valsts vīri tikai dala tautu uz savējiem un svešiem. Esmu pārliecināts, ja Latvijas tauta to sapratīs un nobalsos par krievu valodu - valstij tas nāks tikai par labu un beidzot būs viena tauta!

Varbūt Jūs domājāt, ka jādara tā, kā teica mūsu galvenie valsts ierēdņi, respektīvi, balsot pret krievu valodu? Bet sākumā jāpārliecinās vai viņi tiešām domā par stipru Latviju un Latvijas tautu. Iespējams viņi domā par kaut ko citu, piemēram, par savu kabatu un statusu?

Lai jebkura valsts eksistētu, manuprāt, valstij jādara sekojošais:
1. apvienot tautu
2. glabāt valsts neatkarību
3. stimulēt ražošanu un ekonomiku kopumā
4. aizliegt nacionālistiskās izpausmes valsts politikā, kas ierobežo tiesības jebkurai citai tautībai un kas var būt traktēti kā rīcības, kurinošie nacionālu naidu
5. ļauj mācīties dzimtā valodā, lai cilvēks pēc iespējas labāk saprastu priekšmetu un pēc iespējas plašāk izmantotu savas zināšanas tautsaimniecībā.

Kas no tā ir izpildīts un tā arī paliks – katrs var izsecināt pats.

Protams, vēl ir tādi aspekti kā valsts aizsardzība, sociālā aizsardzība un cits, bet tas ir atkarīgs no ekonomikas un sabiedrības attīstības līmeņa. Galu galā visu nosaka tautas gars un eksistējošie valsts līdzekļi.

Jā, es par to lai otrā valsts valoda būtu krievu valoda. Taču tas nenozīmē, ka krieviem nav jāmāca latviešu valoda. Latviešu valodu būs jāmācas tapāt. Tas arī nenozīmē, ka, piemēram, krievvalodīgais iedzīvotājs atbildēs krieviski uz uzdoto jautājumu latviešu valodā. Ir jāievēro elementāras etiķetes normas katram Latvijas iedzīvotājam! To jāmāca gan ģimenē, gan skolā, lai to normu neievērošana traktētos sabiedrībā kā nepieklājīga rīcība. Ja cilvēks nesaprot vai nemāk runāt krievu valodā, tad otrai personai jāpariet uz latviešu valodu un otrādi, ja tas ir iespējams. Līdz ar to sabiedrība būs tikai saliedētāka un audzinās iedzīvotāju savstarpēja palīdzība.

Protams, es esmu krievs un man gribētos, lai mana dzimtā valoda būtu arī valsts valoda, bet es pamēģināšu izteikt vēl vienu domu objektīvi. Ja jebkurš Latvijas iedzīvotājs zinātu arī krievu valodu vai tas ir slikti? Latvijai blakus atrodas Krievija un tā nekur nepazudīs. Vai tad nebūtu gudri no Latvijas iedzīvotāja puses zinātu arī krievu valodu, lai veicinātu arī to pašu tūrisma sfēru par ko dažreiz runā mūsu valsts ierēdņi?

Es domāju Jūs piekritīsiet, ka es neko nefalsificēju vai nē?

Nobalsojiet par krievu valodu referendumā, lai mūsu sabiedrībā būtu miers un neviens nespētu sadalīt Latvijas tautu uz divām vai vairākām pusēm! Ceru, ka Latvijā uzvarēs veselais saprāts un tautību savstarpēja cieņa! Veiksim šo nozīmīgo un nepieciešamu darbību kopā, lai mēs un mūsu bērni dzīvotu taisnīgā sabiedrībā un vienotā valstī!!!