Экс-спикер Сейма не верит в успех сбора подписей за русский язык (94)

фото

Политика | 25 ноября 2011 года, 07:10

Бывший спикер Сейма Латвии Ингрида Латимир (Удре) не верит в то, что организаторам акции за русский язык как второй государственный удастся собрать необходимые для проведения референдума 150 тысяч подписей граждан Латвии. Об этом она сказала в эфире программы "Вопрос с пристрастием" на телеканале PRO100TV.

"Я не думаю, что удастся собрать. У меня много друзей, которые говорят на русском языке. Они не поддерживают эту акцию. Это опять же что-то политическое… Смешно кому-то что-то доказывать. Нам надо вместе работать для того, чтобы наше государство поднималось и люди хотели здесь жить", - сказала Латимир.

По ее мнению, этнического напряжения в Латвии нет, хотя политики всячески пытаются его создать.

"Это напряжение пытаются создать политики. Но на бытовом уровне я его не чувствую. Я не слышала, чтобы кто-то у нас ругался из-за национальности или языка. Нет такого. Ну во всяком случае в моем окружении…", - сказала экс-спикер.

По ее мнению национальные вопросы политики чаще всего поднимают именно в периоды тяжелых экономических потрясений, чтобы отвлечь на них общественное внимание.

Комментарии 94
Alfons6 лет назад
Interesants!! Runājot par krājbanku, Prasu savam buznesa partnerim- Vai tev napalika nauda Krajbankā (viņš no lauku rajona) Viņš man atbild: Kas es muļķis naudu glabāt pie Krieviem. Es pats esmu Krievs. Krievi tikai ņem, bet ne dod. Tāpēc arī es nestrādāju ar krieviem, viņš man atbildēja. Izstāstīju šo savam draugam citam "krievam", viņš bišku apvainojās. Mans krievu draugs saka tā" cik žēl ka es nezinu latviešu valodu, jo viņam skolā nebija latviešu valodas skolotāja. Bet tas nemaz nav šķērslis mūsu draudzībai 20g. Domāju, ka tomēr lielākā problēma ir izglītībā. Jo izglītotāks tu esi, jo mazāk tev problēmas rada nacionālie jautājumi. Es pārvaldu 4 valodas un šobrīd mācos vēl divas vienlaicīgi. Valoda noņem tev barjeras un atver citu kultūru pasauli. Tev nav bailes par savu etnisko valodu, jo tu zini ne tikai vienu un TU vari sazināties krieviski, angliski, latviski, un t.t. Neuzskatu, ka mani krievu draugi, pēc dokumentiem, ir sliktāki par latviešiem vai citiem. Nepiekrītu rakstītam. Jo latviskā precizitāte un krieviskā uzdrošināšanās tandēmā ir arkārtīgi spēcīga pret ārpasauli, jo mums jau jākonkurē arārpasauli. Bet "daži" ar šo nacionālo naida kurināšanu vājina Latvijas kā valsts un uzņēmēju konkurētspēju pasaulē. Un mums vajadzētu apvienoties -"iedzīvotājiem" atbalstīt vienam otru, Es domāju Latvijas iedzīvotājiem. Pirkt Latvijā ražotas preces, latvijas īpašnieku pakalpojumu un t.t.
Homo Erectus6 лет назад
Корректно говорить: latviešvalodīgie un krievvalodīgie..
---------------------
Русский язык является общим для всех меньшинств, в том числе и для латышей..,которые тоже являются меньшинством..

По переписи 2011 года социоантропологи насчитали 53.7% latviešvalodīgo и 46.7% krievvalodīgo.

Среди 53.7% латышскоязычных ( latviešvalodīgie ) - 43% составляют латыши, а среди 46.7% русскоязычных ( krievvalodīgie) - 33% составляют русские.

Так что реального большинства в Латвии ни у одного этноса нет.
У нас многонациональное общество и,кстати, уже, как минимум 800 лет.
ilmars6 лет назад
labi darits,nau javeic krievu. galvenais zvedrija stradat paplasinat,latviesi un neaizkar labi jamaksa