Полицейские продолжают уходить со службы (7)

фото

Общество | 20 ноября 2009 года, 08:52

Начальник Госполиции Валдис Воинс подтвердил, что полицейские продолжают уходить со службы. Сейчас в полиции не хватает более 300 полицейских.

Об этом сообщает Apollo.

В интервью телеканалу LNT Воинс рассказал, что главная причина, по которой полицейские уходят с работы, это зарплата.

«У нас сохраняется серьезный некомплект. К тому же, трудно увидеть тех, кто мог бы занять вакантные рабочие места», - заявил начальник Госполиции.

Единственный способ привлечения людей для работы в полиции – организация кампаний, считает Воинс.

«Будем проводить различные кампании, чтобы люди приходили работать. Хотя зарплата большой не будет», - отметил Воинс.

Комментарии 7
Jautājums8 лет назад
Valsts policijā saņemta Neatkarīgās policistu arodbiedrības vēstule, kurā lūgts atcelt Valsts policijas 2009.gada 4.septembra lēmumu Nr.1148 par P.Hristoforidi atvaļināšanu no dienesta.
Informējam, ka pamatojoties Administratīvā procesa likuma 77.pantu, P.Hristoforidi iesniegums (Valsts policijā reģistrēts 2009.gada 24.septembrī ar Nr.H-3817), kurā viņš apstrīd Valsts policijas 2009.gada 4.septembra lēmumu Nr.1148 „Par P.Hristoforidi atvaļināšanu no dienesta", ar kuru viņš atvaļināts no dienesta, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma (turpmāk - Dienesta gaitas likums) 47.panta pirmās daļas 6.punktu (sakarā ar Iestādes vai amatpersonas amata likvidāciju vai amatpersonu skaita samazināšanu) kopā ar materiāliem 2009.gada 2.oktobrī ar Nr.20/H-3817 un 2009.gada 8.oktobrī ar Nr.20/19847 nosūtīts izskatīšanai Iekšlietu ministrijai.
Valsts policijai, kā valsts budžeta iestādei, atbilstoši likumā „Par Valsts budžetu 2009.gadam" noteikto, ir būtiski samazināti uzturēšanas izdevumi, t.sk. samazināti izdevumi atlīdzībai. Tādēļ visās Valsts policijas struktūrvienībās tika veikta visu vakanto amatu likvidēšana, amatpersonu amatu likvidēšana, kā arī darbinieku skaita samazināšana.
Ar mērķi izveidot Valsts policijas organizatorisko struktūru atbilstoši plānotajam reģionam un nodrošināt Valsts policijas funkciju izpildi, ar Valsts policijas 2009.gada 21.jūlija pavēli Nr.l032 apstiprināts Valsts policijas reģiona pārvaldēs maksimālais amata vietu skaits. 2009.gada 17.jūlijā izdota Valsts policijas pavēle Nr.996 „Par Tukuma RPP likvidāciju". Ar 2009.gada 31.augustu likvidēta Tukuma rajona policijas pārvalde ar 112 amata vietām, t.sk., likvidēts Tukuma rajona policijas "pārvaldes Kārtības policijas biroja 2.nodaļas kārtībnieka amats, kuru ieņēma P.Hristoforidi. Pamatojoties uz augstāk minēto tika izdots arī Valsts policijas 2009.gada 4.septembra lēmums Nr.1148 „Par P.Hristoforidi atvaļināšanu no dienesta".
Jāatzīst, ka neraugoties uz to, ka Valsts policijā tika veikta visu vakanto amatu likvidēšana, amatpersonu amatu likvidēšana, kā arī darbinieku skaita samazināšana, šobrīd Valsts policijā ir vakantās amata vienības. Situācija skaidrojama ar to, kā arī pēc Valsts policijas strukturālās reorganizācijas, t.i., pēc reģionu pārvaldes izveidošanas, amatpersonas atvaļina no dienesta pēc pašas vēlēšanās, sakarā ar dienestam neatbilstošu veselības stāvokli, kā arī sasniedzot izdienas stāžu vai likumā noteikto vecumu u.c.
Tā kā Dienesta gaitas likums neparedz tādu procedūru kā atjaunošanu dienestā, personas pieņemšana dienestā tiek vērtēta pēc vispārīgiem nosacījumiem. Taču pamatojoties uz 2008.gada 14.novembrī pieņemto likumu „Par valsts budžetu 2009.gadam", kas paredz valsts pārvaldes iestāžu, t.sk., Valsts policijas uzturēšanas izdevumu samazināšanu, ņemot vērā Valsts pārvaldes iekārtas likuma 17.panta otrās daļas 1.punktu, kas nosaka, ka tiešās pārvaldes iestādes vadītājs pārvalda iestādes finanšu, personāla un citus resursus, kā arī saskaņā ar Dienesta gaitas likuma 9.panta pirmo daļu, līdz atsevišķam rīkojumam apturēta kandidātu pieņemšana dienestā.
=====================================
Jautājums. Kāpēc darbinieku vajag atvaļināt, ja viņš grib strādāt un ir 378 vakantas vietas?
Aragon8 лет назад
Narod..zametili...A Шкеле to, so skomejki zapasnih snjat i uzhe majachit na gorizonte....A na skamejku poka prisel kto ?..Godmanis...V 90 del navorotil, tak ego akkuratno druzja tovarishi posadili za svoi shirokie spini na skamejku i nebilo o nem slishno do nekotorogo vremeni ... :-) Vot takov u nas krugovorot politikov.........A pered Viborami opjatj nadavjat na Nacionalizm ( kotorogo voobshem to i net...Kuljturnie , obrazovannie Latishi , Russkie, Ukrainci,Poljaki davno mezhdu soboj ladjat, da i zaboti u nih drugie - obrazovanie, karjera i ...umotatj zagranicu ...Da i voobsheto v EU zhiteli govorjat chto v Latvii zhivut Latvians, t.e. LATVIJSCI !!! )...Soglasie snova poobeshaet eshe boljshe prav Russkim i vse povtoritsja po krugu........................
Aragon8 лет назад
to Я
Uvazhaemij Komentator !.... Ne stoit vnashe vremja veritj ni Generalu, ni MInistrshe......Kak vprochem ni odnomu drugomu politiku nashej mnogostradaljnoj strani !....V dannij moment nado zhitj svoim umom, staratsja vizhitj i berech sebja, svoju semju i blizkih .... A Politiki, Ministri uverjaju Vas v naklade ne ostanutsja...kak govoritsja u nih Vse puti otstuplenija proschitani.....