Суд признал свастику историческим наследием Литвы (3)

фото

В мире | 19 мая 2010 года, 21:38

Суд литовского города Клайпеда прекратил дело об административном правонарушении, возбужденном в отношении четверых жителей города, пришедших на митинг с изображениями свастики.

Как сообщает "Литовский курьер", в вердикте было сказано, что свастика - это не символ нацистской Германии, а историческое наследие Литвы.

По мнению суда, нельзя запрещать древний символ солнца, который был найден на многочисленных археологических артефактах. "Это не нацистские атрибуты, а ценные символы культуры балтов - древние знаки наших предков, которые позднее у наших предков украли и вероломно использовали другие народы.

Они символизируют не фашизм, а устройство вселенной", - пояснил выступавший в качестве свидетеля защиты житель Вильнюса Мильвидас Юшкаускас.

Он также продемонстрировал справки министерства культуры о найденных в Литве древних кольцах, брошах, браслетах, на которых была изображена свастика.

Разбирательство по этому делу началось после того, как 16 февраля - в День восстановления независимости Литвы - группа молодых людей пришла на праздничный митинг с плакатами, на которых была изображена свастика.

Это понравилось далеко не всем участникам мероприятия - люди вызвали полицию, которая и задержала четверых человек.

Суд по этому делу продолжался с апреля.

фото с сайта ljplus.ru

Источник: Lenta.ru
Комментарии 3
IZJA (EAZY)8 лет назад
Гарда отакует! :))
Полный мутэ говна, а выплеснуть некуда!

А шо оно могет скозать по поводу древнего символа "звезды"? - А ничего! - Ибо оно ищо в Афреке вороной летало, а "звезда" уже на тотемах древних племён красовалась. Ога! :))
ХаДжа8 лет назад
уууу какой графоманский копи-паст... а главное он БЕСПОЛЕЗЕН, потому как совершенно не решает актуальные проблемы в обществе, а лишь нагнетает напряжение между сложившимися национальными группировками. ни один ребёнок не несёт ответственности за поступки своих родителей, следовательно вся эта демагогия, об том что было с точки зрения "копипастера", относится к ушедшим на тот свет людям и к современности не имеет никакого отношения. иди коси луга, псевдопатриот!
Ugunskrusts nav svastika, Tu mulki!8 лет назад
Latvijā patiešām ir noticis genocīds ne tikai pret dažādām iedzīvotāju grupām – vai tie būtu lauksaimnieki, armijas virsnieki, Rēriha biedrība, vai Franču grupa, bet būtībā pret visu latviešu tautu.
Tāpat vēstulē autors pareizi atsaucas uz faktu par 17 miljoniem vāciešu, kuru vidū bija ne tikai armijas virsnieki, bet arī civilie iedzīvotāji, kas pēc Otrā pasaules kara tika repatriēti no tām teritorijām, kuras vācieši bija okupējuši. Vācieši tika repatriēti pat no viņu vēsturiskajām teritorijām, tādām kā, piemēram, Austrumvācija, Kēnigsbergas (tagad Kaļiņingradas) apgabals, Silēzija, Sudetija.
Jautājums, kā atrisināt okupācijas seku novēršanas jautājumu, man nav nekas jauns. Piedalījos likumprojekta izstrādāšanā par pagaidu uzturēšanās atļaujām bijušajiem PSRS pilsoņiem. Ar “Latvijas ceļa” gādību priekšlikumus par pagaidu uzturēšanās atļaujām tika nomainīts pret pastāvīgās uzturēšanās atļaujām. Otrs likumprojekts, ņemot vērā Latvijā notikušo genocīdu un tā radītās sekas, tika izstrādāts 1996.gadā, ko visi pazīst kā Deklarāciju par Latvijas okupāciju. Deklarācijā tika uzskaitītas represijas, izsūtīšanas, migrācija un spēcīgā pārkrievošanas politika. Arī šajā aspektā vēstules autoram ir taisnība, jo PSRS laikos Latvijā iebrauca ne tikai cilvēki tiešām armijas vajadzībām. Latvijā iebrauca arī spēcīgi ideoloģiskā darba darītāji, kuri aktīvi rosījās Baltijas kara apgabala raidstacijās, avīzēs, kultūras nozarēs – kino un teātros, partijas organizācijās. 1996.gadā Latvijas politiķi to saprata, un tādēļ Deklarācijā par Latvijas okupāciju tika iestrādāts punkts, kas noteic, ka jālūdz starptautiskā palīdzība okupantu repatriācijai.
Jau profesors Lēbers rakstīja, ka nepieciešams sasaukt starptautisko konferenci par mākslīgo Eiropas pārdali pēc Otrā pasaules kara, par okupētajām Baltijas valstīm – par to, kā risināt jautājumus par okupācijas seku likvidēšanu. Tā vietā 1997.gadā tika pieņemts tā saucamais Stabilitātes pakts, kuru Lēbers sauc par “kaķa un peles līgumu”, kas paredz, ka turpmāk kaķis vairs nedrīkstēs peles ēst katru dienu, bet tikai sestdienās un svētdienās... Būtībā ar šo paktu tika pateikts Baltijas valstīm, ka mums pašiem, ja vēlamies iestāties Eiropas Savienībā un NATO, negaidot palīdzību no ārpuses, jāsēžas pie sarunu galda ar Krieviju un jāvienojas par visiem jautājumiem.
Pēdējais Latvijas Saeimā pieņemtais likums, kas skāra okupācijas seku novēršanas jautājumus, bet kuru neviens nemaz netaisījās pildīt, ir 2005.gadā pieņemtā Deklarācija par komunistiskā totalitārisma un PSRS okupācijas noziegumu nosodīšanu. Šajā deklarācijā ir skaidri pateikts, ka valdībai jāsāk sarunas ar Krievijas Federācijas valdību par tāda līguma noslēgšanu, kas palīdzētu cilvēkiem atgriezties savā etniskajā dzimtenē.
Latvijai vajadzētu izmantot šo brīdi, kad Krievijas stāvoklis nemaz nav spīdošs, – liela mirstība, zems dzimstības līmenis, liels skaits iebraucēju Tālajos Austrumos. Apzinoties draudošās briesmas, Putina valdība izstrādāja repatriācijas programmu, kurā noteikta palīdzība bijušajiem PSRS pilsoņiem, kuri pārceļas uz dzīvi Krievijā. Pirmajā etapā Krievija gatava uzņemt 700 tūkstošus savu tautiešu.
Kas attiecas uz to, ka genocīds pret latviešu tautu turpinās arī šodien, tad jāatzīst, ka ir atšķirība starp to, ko darīja PSRS, izsūtot latviešus, un to, kas notiek šodien. Jā, Latvijā joprojām ir liela okupantu un kolonistu masa, kas ienīst visu latvisko un būtībā turpina to politiku, ko PSRS iesāka realizēt okupācijas laikā. Būtībā nav jābrīnās par lielākās daļas nelatviešu attieksmi un uzvedību, jo viņi jau šeit ieradās nevis kā draugi, bet ienaidnieki.
Jābrīnās par tiem latviešiem, kuri i